Oferujemy Państwu światowy hit medycyny estetycznej. PlasmAGE to innowacyjna metoda korekty powiek, którą pokochało Hollywood. Bezinwazyjny zabieg zapewnia satysfakcjonujące efekty widoczne od razu i stanowi komfortową alternatywę dla metod chirurgicznych.

Bezinwazyjna blefaroplastyka (plastyka powiek)

Nowatorska technologia

Medycyna estetyczna czerpie z najnowszych osiągnieć naukowych, by dostarczać nam coraz lepsze narzędzia do skutecznego dbania o piękny wygląd. W ostatnim czasie światowym hitem stało się urządzenie PlasmAGE, wykorzystujące plazmę, czyli czwarty stan skupienia materii. W Klinice PerfectLift zapewniamy naszym Pacjentkom dostęp do tego pierwszego na świecie urządzenia, które zrewolucjonizowało plastykę oka. Dzięki PlasmAGE korekcja powiek nie wymaga ingerencji chirurgicznej.

Przełom w blefaroplastyce

Okolice oczu to jeden z obszarów ciała, na których grawitacja i postępująca z wiekiem utrata kolagenu szybko odciska swe piętno. Dodatkowo bardzo widoczne są tutaj wszelkie czynione latami zaniedbania pielęgnacyjne oraz niedobory organizmu. Stopniowa utrata jędrności okolic oczu ma negatywny wpływ na estetykę całej twarzy i dodaje lat. Sprawia, że wyglądamy na zmęczonych, a makijaż oka staje się coraz trudniejszy do wykonania. Fałd skórny może nawet dotykać brzegu rzęsowego powieki, co powoduje dyskomfort, zwłaszcza u osób pracujących przy komputerze. Do tej pory wiotczenie okolic oczu i opadające powieki można było trwale niwelować poprzez inwazyjne zabiegi chirurgiczne. Postęp medycyny estetycznej przyszedł nam jednak z pomocą. Dzięki PlasmAGE możemy przeprowadzić lifting, podniesienie i korektę powiek podczas lunchowego zabiegu, osiągając efekt jak po chirurgii estetycznej.

Bezpieczna i precyzyjna korekta powiek

Blefaroplastyka PlasmAGE dedykowana jest osobom posiadającym zwiotczałe i opadające powieki. Obszary zabiegowe to zarówno górne, jak i dolne powieki. Działając mikrowiązką plazmy maszyna obkurcza tkanki i pobudza procesy regeneracji skóry. Powoduje punktową sublimację (przejście substancji ze stanu stałego w gaz) tylko na warstwie naskórka, nie ingerując w skórę właściwą. Efektem jest odparowanie zmian z powierzchni skóry. Urządzenie precyzyjnie oddziałuje wyłącznie na wybrane partie, nie uszkadzając tkanek otaczających. Istotne jest zastosowanie trybu frakcyjnego plazmy, który maksymalnie zwiększa bezpieczeństwo zabiegu.

PlasmAGE krok po kroku

Przygotowanie Pacjenta

Jak każdy zabieg, blefaroplastyka PlasmAGE poprzedzona jest specjalistyczną konsultacją i kwalifikacją Pacjenta. Konieczne jest precyzyjne ustalenie obszaru działania, w zależności od tego, czy celem jest plastyka powiek górnych, czy dolnych. Definiowane i opisywane są indywidualne wskazania do zabiegu.

Przebieg zabiegu

Sam zabieg rozpoczynamy od aplikacji miejscowego znieczulenia (kremu). Powieki przez cały czas pozostają ruchome. Lekarz operuje wielofunkcyjną głowicą. Działając mikrowiązką plazmy powoduje punktową sublimację tylko na precyzyjnie określonym obszarze zabiegowym. Rezultatem jest odparowanie zmian z powierzchni skóry oraz poprawa jej jędrności i elastyczności. Lekarz prowadzi obserwację pojawiających się efektów w czasie rzeczywistym. Efektywność zabiegu zwiększa możliwość regulacji parametrów urządzenia, które ma 6 stopni natężenia energii i 4 tryby pracy. Lekarz może modyfikować stosowany program w zależności od problemu estetycznego. Czas trwania zabiegu uzależniony jest umiejscowienia, typu i rozmiaru usuwanej zmiany. Najczęściej wynosi około 30-40 minut.

Zalecenie pozabiegowe

Podczas konsultacji po zabiegu Pacjent otrzymuje indywidualne zalecenia co do dalszej pielęgnacji obszarów zabiegowych. Zazwyczaj zaleca się aplikacje kremów przyspieszających regenerację skóry i redukujących obrzęk. W miarę możliwości dobrze jest znaleźć czas na odpoczynek i unikać wysiłku fizycznego. Niewskazana jest ekspozycja na światło słoneczne oraz korzystanie z solarium.

Dlaczego PlasmAGE?

Zalety zabiegu

Technologia urządzenia PlasmAGE niewątpliwie wprowadziła do medycyny estetycznej nową jakość zabiegów, charakteryzującą się istotnymi z punktu widzenia pacjenta czynnikami. Do najważniejszych z nich należą:

  • Bezpieczeństwo - Urządzenie umożliwia pełną kontrolę i maksymalną precyzję pracy oraz obserwację efektów w czasie rzeczywistym. Zabieg nie wymaga głębokiej ingerencji w tkanki i oddziałuje wyłącznie na wybrane obszary.
  • Natychmiastowy i trwały efekt - Pierwsze rezultaty widoczne są od razu po zabiegu. Ostateczny efekt pojawia się po około 3-4 tygodniach. Dla osiągnięcia zadowalającego efektu potrzeba 1-2 zabiegów (w odstępie 6 tygodniowym). Rezultaty utrzymują się przez około 4 lata.
  • Komfort - Zabieg jest praktycznie bezbolesny. Pacjent czuje się komfortowo zarówno podczas krótkotrwałego zabiegu, jak i po nim i nie wymaga wyłączenia z życia codziennego.
  • Brak blizn i innych śladów po zabiegu - Czynnik niesłychanie istotny w medycynie estetycznej. Po to przecież korzystamy z zabiegów, by poprawić estetykę wyglądu, natomiast wszelkie blizny mają niekorzystny wpływ na nasz wizerunek.
  • Minimalna rekonwalescencja - W zależności od indywidualnych predyspozycji organizmu obrzęk oraz punktowe strupki znikają po około 7 dniach.

Efekty i opinie o PlasmAGE

Zabieg widocznie odmładza oko, przywraca jędrność zwiotczałej skórze, a fałd skórno-mięśniowy zostaje skorygowany. Spojrzenie staje się wyraziste, łuk brwiowy podniesiony, a makijaż znowu pięknie się prezentuje na odsłoniętej powiece i rzęsach. Efekty takie mają znaczący wpływ na ogólną estetykę twarzy, a co za tym idzie wyraźnie odmładzają. Z przeprowadzonych w Klinice PerfectLift ankiet wynika, że Pacjenci szczególnie cenią sobie komfort i nieinwazyjność zabiegu. Korzystne opinie dotyczą też szybkich efektów i krótkiego czasu rekonwalescencji.

Nowoczesna medycyna estetyczna dostarczyła nam innowacyjny sposób na osiągnięcie efektów chirurgii plastycznej, ale bez użycia skalpela. Korekta, podniesienie i lifting powiek nie muszą już wiązać się z ingerencją chirurgiczną, bliznami i wyłączeniem z codziennego życia. Bezinwazyjna blefaroplastyka stanowi doskonałą propozycję dla tych, którzy w obawie przed głęboką ingerencją w tkanki skóry, do tej pory nie zdecydowali się na plastykę powiek. PlasmAGE umożliwia im komfortowe osiągnięcie upragnionych efektów, takich jak podniesienie opadających powiek i redukcja nadmiaru skóry w okolicach oczu. Warto zwrócić uwagę na fakt, że chirurgiczną korekcję powiek należy według zaleceń powtarzać co około 5 lat. Niewątpliwie bezpieczniej i wygodniej jest poddawać się z podobną częstotliwością blefaroplastyce PlasmAGE.

Poniższe zdjęcia prezentują efekty zabiegów PlasmAGE przeprowadzonych w Klinice PerfectLift w Kielcach w układzie przed-po.

PlasmAGE a laser

Pacjenci zdecydowani na korekcję powiek mogą stanąć przed dylematem czy wybrać metodę plazmy czy bezinwazyjny lifting laserowy. O wskazaniach co do wyboru sposobu działania decyduje szereg indywidualnych czynników, takich jak obszar zabiegowy czy stopień zaawansowania zmiany skórnej. Dlatego nic nie zastąpi konsultacji ze specjalistą. Warto jednak zdawać sobie sprawę z podstawowych różnic między tymi dwoma metodami.

PlasmAGELaser
Metoda działaniaMikrowiązka plazmy generuje punktową sublimację (przejście substancji ze stanu stałego w gaz), dzięki czemu zmiana odparowuje z powierzchni skóry. Plazma obkurcza tkanki i pobudza procesy regeneracji skóry. Wywołuje kontrolowany stan zapalny, aktywujący naturalne procesy naprawcze i wzmożoną produkcję kolagenu.
PrecyzyjnośćWysokaWysoka, jednak nie każdy przypadek kwalifikuje się do zabiegu
Redukcja nadmiaru skóry nad powiekąWysokaZnikoma
Bezpieczeństwo okaWysokieWymagana bezwzględna ochrona oczu przed światłem lasera
Ryzyko pozostania bliznZnikomeUmiarkowane
Ryzyko powikłańZnikomeUmiarkowane
Ilość potrzebnych zabiegówod 1 do 2od 1 do 4

Zapraszamy do skorzystania z zabiegu blefaroplastyki urządzeniem PlasmAGE w Klinice PerfectLift w Kielcach. Wszystkie zabiegi przeprowadzane są przez lekarzy medycyny estetycznej lub pod ich nadzorem.

W celu umówienia konsultacji lub uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt pod numerami telefonów: 531 04 13 32 lub 503 93 50 80.