Jest to coraz częściej wykonywany zabieg w celu odmłodzenia i odświeżenia skóry, a także leczenia cellulitu. Wykorzystując specjalny aparat ultradźwiękowy w głąb skóry wprowadzane są substancje aktywne (lecznicze i kosmetyczne) oraz witaminy. Dostosowane są one bezpośrednio do skóry i jej dolegliwości.

Substancje lecznicze, które się w nich znajdują mogą np. zmniejszyć rumień, uszczelnić naczynia krwionośne, a nawet wspomóc kurację antytrądzikową. Głębokość ich przenikania zależna jest od ustawionych częstotliwości fali ultardźwiękowej, ich mocy i okresu oddziaływania, a także od użytego preparatu do zabiegu.

Wmasowywując preparaty w skórę manualnie przez masaż wnikają one do głębszych warstw skóry w małym stopniu. Stosując zabieg sonoforezy witaminy i peptydy zawarte w preparatach przedostają się do do żywych warstw naskórka przenikając przez naturalną barierę skórną-płaszcz hydrolipidowy, a także błony komórkowe. To sprawia, że zabiegi wtłaczania do skóry substancji z użyciem ultradźwięków są dużo bardziej efektywne niż tradycyjny masaż skóry.