Chcesz odzyskać piękny, zdrowy wygląd okolic oczu, szyi, policzków? Zwiększyć napięcie i pozbyć się obwisłej skóry? Doświadczeni lekarze medycyny estetycznej polecają bezpieczny zabieg ujędrniania skóry Ulthera HIFU. Jego efekty zazwyczaj utrzymują się około półtora roku.

Lifting twarzy bez skalpela? Z Ulthera HIFU to możliwe!

Chcesz poprawić wygląd swojej twarzy lub ciała? Nie możesz patrzeć już na obwisłą skórę? Ujędrnianie skóry za pomocą zabiegu chirurgicznego nie wchodzi w grę? Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna, a specjaliści polecają nieoperacyjny lifting Ulthera HIFU.

Szukasz dobrej kliniki medycyny estetycznej w Kielcach? Polecamy miejsce stworzone specjalnie dla ludzi takich jak Ty, chcących poprawić swój wygląd i odzyskać młodzieńczy blask. W mieście Kielce działa Klinika Medycyny Estetycznej PerfectLift, w której pracują doświadczeni specjaliści medycyny estetycznej gwarantujący najwyższą jakość usług.

Ulthera - innowacyjne urządzenie do bezoperacyjnego liftingu ultradźwiękami

Urządzenie Ulthera wykorzystuje innowacyjną technologię HIFU (High Intensity Focused Ultrasound), która polega na efekcie termicznym. Na odpowiednią głębokość skóry zostaje podany zogniskowany impuls ultradźwiękowy, który ma dużą moc HIFU. Powoduje on kontrolowane uszkodzenie cieplne, które pobudza tkanki do produkcji łańcuchów naprawczych oraz tworzenia nowego kolagenu.

Zabieg HIFU - kiedy stosować?

Zabieg Ulthera HIFU przeznaczony jest do modelowania twarzy i sylwetki oraz działania przeciwstarzeniowego. Polecany w przypadku zwiotczenia skóry w różnych okolicach (np. twarz, piersi, brzuch, pośladki, kolana, uda) po odbytej ciąży czy stracie dużej masy ciała, ale także może być stosowany profilaktycznie. W obrębie twarzy zabieg polecany jest osobom mającym obniżone brwi, opadające powieki, zwiotczały, opadający podbródek czy kąciki ust. Tak, więc zabieg rekomendowany jest wszystkim osobom, które chcą ujędrnić swoją skórę bez używania skalpela.

Oczekiwane efekty zabiegu Ulthera

Modelowanie twarzy i całej sylwetki za pomocą zabiegu HIFU daje satysfakcjonujące efekty i jest niezwykle precyzyjne. Zabieg zapewnia nieoperacyjny lifting, a także umożliwia poprawę nie tylko napięcia, ale i uniesienia skóry. Ponadto zmniejsza zwisy skórne i zwiotczenia narastające z wiekiem oraz pobudza nie tylko produkcję kolagenu i elastyny, ale także oddziałuje na tkankę włóknisto-mięśniową. W zależności od okolicy, na której zabieg jest stosowany można uzyskać takie efekty ja: podniesienie brwi, poprawę owalu twarzy czy szyi, poprawę skóry powiek. Ogólnie zabieg poprzez ujędrnienie skóry, odmładza i nadaje jej młodzieńczego wyglądu.

Trzeba zwrócić uwagę, że zabieg działa w skórze właściwej, nie naruszając pierwszej jej warstwy. To wszystko sprawia, że jego efekty są porównywalne do chrurgicznego liftingu. Pacjent zyskuje poprawę wyglądu skóry, która staje się napięta i ujędrniona. Zadowalajacy efekt najczęściej osiągany jest już po wykonaniu jednego zabiegu Ulthera. Jednak od razu po zabiegu można cieszyć sie około 20% efektem docelowym. Rezultaty pojawiają się stopnio do 3 miesięcy, ponieważ tyle trwa produkcja nowego kolagenu. Pierwsze efekty są natychmiastowe, jednak uwidaczniają się z czasem. Ulthera HIFU pozwala uzyskać naturalny efekt. Tak, więc zabieg ten pobudza drzemiące w organizmie siły do regeneracji.

Skuteczność i bezpieczeństwo Ulthera HIFU

Zabieg Ulthera jest w pełni bezpieczny. Skóra nie wymaga rekonwalescencji, więc można wrócić od razu do codziennych aktywności. Rezultaty zabiegu utrzymują się zazwyczaj około 18 miesięcy, w zależnosci od cech indywidualnych pacjenta oraz właściwości jego skóry. Dzięki zastosowanej technologii HIFU zabieg jest:

  • najbardziej skuteczny wśród termoliftingów stosowanych w medycynie estetycznej;
  • bezpieczny;
  • najbardziej precyzyjny wśród tego typu zabiegów - skuteczność zabiegu zagwarantowana jest także poprzez wizualizację tkanki skórnej podczas zabiegu (USG), co zapewnia dużą precyzję wykonania. .

Zabieg Ulthera - jak wygląda?

  1. Na początku skóra wokół miejsca zabiegowego jest oczyszczana.
  2. Doświadczony specjalista medycyny estetycznej przy użyciu USG może całościowo spojrzeć na tkankę, która poddawana jest terapii.
  3. Następnie lekarz medycyny estetycznej nakierowuje dokładnie strumień ultradźwięków na wybrany obszar skóry i odpowiednią głębokość.
  4. Różne głowice dostępne w gabinecie lekarskim gwarantują możliwość użycia różnej częstotliwości i głębokości w zależności od potrzeb miejsca, na którym wykonywany jest zabieg.
  5. W rezultacie tkanki podskórne obkurczają się natychmiastowo, co powoduje lifting i poprawę napięcia zwiotczałej okolicy skóry. Ponadto ultradźwięki stymulują wytwarzanie nowego kolagenu oraz wzmacniają ten już istniejący w organizmie.
  6. Zabieg trwa około 20-40 minut, w zależności od wielkości obszaru leczenia.

Ulthera HIFU opinie o zabiegu

Zabieg Ulthera polecają zarówno doświadczeni specjaliści medycyny estetycznej, jak i sami pacjenci. Przede wszystkim lekarze zwracają uwagę na nowoczesną i w pełni bezpieczną technologię, a także podkreślają możliwość uzyskania efektów porównywalnych do operacji plastycznych. Pacjenci chwalą bardzo satysfakcjonujące efekty i nieinwazyjność.

Zabieg Ulthera HIFU a inne zabiegi

Na rynku istnieje wiele urządzeń stosujacych technologię HIFU, a także inne zabiegi wykorzystujące podobne technologie. Który z nich wybrać? Poniżej kilka praktycznych informacji.

Ulthera HIFU kontra Ulverin HIFU

Ulthera i Ulverin to dwa urządzenia wykorzystujące technologię HIFU. Ulthera używa trzech przetworników: 1,5 mm, 3 mm i 4,5 mm. Urządzenie najczęściej stosowane do modelowania twarzy, ale czasami także i innych okolic ciała. Z kolei Ulverin posiada pięć głowic: 6 mm, 7 mm, 9 mm, 13 mm i 18 mm. Oba urządzenia stanowią najnowszą generację urządzeń z zastosowaniem technologii HIFU. Szeroki wybór przetworników powoduje oprócz działania liftingującego także działanie lipolityczne (rozkłada tłuszcze).  

HIFU kontra zabiegi laserowe

HIFU nie powoduje naruszenia skóry z wierzchu (naskórka), więc nie potrzeba rekonwalescencji. Przykładowo po laserze frakcyjnym ślady widać przez około 5, a nawet do 7 dni. Ponadto technologia HIFU działa głębiej niż zabiegi laserowe.

Chcesz odzyskać ładny wygląd skóry? Jędrne ciało to Twoje marzenie? Możesz je osiagnąć! Odmładzanie twarzy przy użyciu liftingu nieoperacyjnego jest możliwe.  W celu uzyskania szczegółow na temat zabiegu Ulthera HIFU zapraszamy do kontaktu z pracownikami Kliniki Medycyny Estetycznej PerfectLift Kielce. Umów się na zabieg lub konsultacje pod numerem telefonu: 531 04 13 32.